P. Velits v 1. etape Okolo Švajčiarska ôsmy, vyhral Austrálčan Meyer

08.06.2013 Celý región

Quinto 8. júna (TASR) - Slovenský cyklista Peter Velits obsadil v úvodnej etape pretekov Okolo Švajčiarska, časovke jednotlivcov na 8,1 km v okolí mesta Quinto, ôsme miesto. Jazdec stajne Omega Pharma - Quick Step prišiel do cieľa s 19-sekundovým mankom na víťazného Austrálčana Camerona Meyera (9:39 min). Druhý skončil holandský pretekár Niki Terpstra (+10 s) a tretiu priečku obsadil Austrálčan Heinrich Haussler (+14 s).

Druhý slovenský zástupca v pelotóne Peter Sagan obsadil 40. miesto, keď na víťaza stratil 35 sekúnd.

výsledky 1. etapy Okolo Švajčiarska (časovka jednotlivcov na 8,1 km, Quinto):

1. Cameron Meyer (Aus./Orica) 9:39 min, 2. Niki Terpstra (Hol./Omega Pharma-Quick Step) +10 s, 3. Heinrich Haussler (Aus./IAM Cycling) +14, 4. Alex Rasmussen (Dán./Garmin) +15, 5. Gorka Verdugo (Šp./Euskaltel) +16, 6. Reto Hollenstein (Švaj./IAM Cycling) rovnaký čas, 7. Michel Koch (Nem./Cannondale) +18, 8. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-Quick Step) +19, 9. Ryder Hesjedal (Kan./Garmin) rovnaký čas, 10. Matteo Tosatto (Tal./Saxo-Tinkoff) +20, ... 40. Peter SAGAN (SR/Cannondale) +35

celkové poradie:

1. Meyer 9:39 min, 2. Terpstra +10 s, 3. Haussler +14, 4. Rasmussen +15, 5. Verdugo +16, 6. Hollenstein rovnaký čas, 7. Koch +18, 8. VELITS +19, 9. Hesjedal rovnaký čas, 10. Tosatto +20, ... 40. SAGAN +35